Áll a vázszerkezet, 4 nap alattVeszprémben ritka a könnyűszerkezetes ház, csakúgy mint a gerendaház. A város építéshatósága mintha 50 évvel ezelőtt járna. Szerencsére ez ellen nem emeltek kifogást.

Lécerdő a város közepén. Ezt írta egy kommentelő amikor a képeket meglátta. Igen, a könnyűszerkezetes épületben akad fa. Ráadásul ez nem is a spórolósabb rendszerből készült. Kívül részben bontott tégla burkolat készült Az Egger cég rendszerében 14,5 cm szerkezeti vastagság, Isocell hőszigetelés és belső párafékező fólia volt. Kívül 30 mm-es DFF lapot tettünk, ami egy páraáteresztő falap. Hőszigetel is, de vakolható, burkolható négy oldalán nútolt falap. Belül, hogy a szigetelés ne keresztezze vezeték, gépészeti elem, ezért 45 mm-es lécváz készült a párafékező fólián belül. A lécezés aljzata a gipszkarton burkolatnak is. A könnyűszerkezetes épületek egyik legfőbb jellemzője a kitűnő hőszigetelés, illetve a gyors kivitelezés. Ez itt sem ment másként, a szigetelés Isocell rendszerrel készült, vagyis újrahasznosított újságpapír szigetelést fújtunk a falakba, válaszfalakba, födémbe, tetősíkba és a fogópárok közé és fölé. 
Alig telt el 1 hét és cserepeztünk. A födém gerendáit hamar felszórtuk, majd pár óra alatt a városrész szögbelövőktől lett hangos. Megsoroztuk a lambériát. tágas belső tér, szabad terekNem volt burkolat a ház oldalán, de felülről már nem ázott. Egyszerű épületkontúrt követtünk, ez a beépítésből következett. Egy ikerház másik felét építettük föl. Amikor a DFF burkolat elkészült kívül, akkor belül az Isocell Öko natúr fóliával kezdtük meg a párafékező réteg kivitelezését. Folytattuk a fóliák csatlakozásainak leragasztásával, majd következhetett a lécezés, majd a szigetelés. A válaszfalak egyik oldalának kartonozása is elkészült.
A szigetelés tényleg hamar elkészült, majd a villanyszerelés és gépészet alapvezetékezése után az alajzatbetonozás is megtörtént. Ezután nedves technológia csak a hidegburkolás volt. Ez persze minimális.
A nyílászárók beépítésével szélzáró lett a családi ház. A belső párafékező fólia és nyílászáró találkozásánál speciális Isocell rendszerű ragasztószalaggal végeztük a szélzárást.
A homlokzat 3 különböző struktúrájú. Az emeleti rész homlokzata vastaglazúrozott függőleges gyalult deszka. A maradék részen pedig vízszintesen dörzsölt nemesvakolat és hosszában fűrészelt bontott kisméretű tégla eléfalazás készült.

Külső Egger DFF burkolattalA ház hőszigetelése nagyon jó. Az Isocell használatával a szigetelés nemcsak jól működik, de nyáron hőtároló kapacitása révén lassabban melegszik föl, mint szálas társaiknál. A lehető legnagyobb felületű nyílászárókat építettük be, amelyek a helyes tájolásnak köszönhetően sokat segítenek a fűtésben, világításban. A pinceszinten tárolók, kazányhelyiség, hobbyszoba, a földszinten nappali, konyha, étkező, szoba, fürdő és WC, az emeleten pedig 3 kis szoba, illetve egy fürdő kapott helyet.


Az építés fázisai, építésének szakaszai rengeteg fotóval itt nézhetők meg.


Az épület hőszigeteléséről és páratechnikai anyagairól, a szélzárásról itt lehet többet megtudni.